Aktualności

35-LECIE SPÓŁDZIELCZYŃ

2019.05.24

SPÓŁDZIELCZYNIE Z MONTE CASSINO

 

22 maja świętowaliśmy 35-lecie spółdzielczyń Społem PSS

Trzecia środa miesiąca, nie została przypadkowo wybrana do świętowania, właśnie dokładnie w trzecia środę miesiące członkinie koła spotykały się w Praktycznej Pani przy ul. Monte Cassino  i tak jest do dziś.

Ale zacznijmy od historii

Pierwszy Ośrodek pod nazwą „Praktyczna Pani” uruchomiono w Szczecinie w 1961 roku, dokładnie 58 lat temu, bardzo szybko powstawały kolejne ośrodki. Skupiały one kilka punktów usługowych, które odpowiadały aktualnym, społecznym potrzebom.

Największym powodzeniem cieszyły się usługi krawieckie, fryzjerskie, kosmetyczne  i dziewiarskie.

W maju 1984 roku, czyli 35 lat temu powstało koło spółdzielczyń, założeniem pracy koła miała być działalność na rzecz członków spółdzielni – głownie pracowników, emerytów, działaczek społecznych pracujących w Komitetach Członkowskich.

Spotkania to idealna okazja aby wyjść z domu, wysłuchać porad dotyczących zdrowia, gotowania. Członkinie zapraszają przeróżnych ekspertów na swoje spotkania, aby dowiedzieć się jeszcze więcej.

Dzielą się swoimi smutkami jak i radościami, czują zainteresowanie innych. Są dla siebie niezwykłym wparciem. Prowadzona jest okazała kronika, pełna wspomnień i zdjęć z wyjazdów, spotkań czy wspólnych wyjść do teatru.

Cieszymy się, że jesteśmy częścią tej społeczności, która wciąż się prężnie rozwija.

Życzymy naszym Panią jak najwięcej zdrowia, radości i pomyślności.